Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Skip Navigation LinksUnit Pentadbiran dan Kewangan

 

UNIT PENTADBIRAN


TUGASAN DAN TANGGUNGJAWAB
 
•     Mengemaskini rekod servis (latihan/ lantikan/ keluar negeri/ bengkel) dan mengemaskini penyata cuti (cuti tahunan / cuti mandatori / cuti sakit / cuti 
       sakit disahkan sendiri)
•     Memproses penetapan jawatan
•     Memproses lantikan dan kenaikan pangkat
•     Mengiklankan jawatan kosong di Jabatan Penerangan
•     Mengelilingkan surat pemberitahuan dan surat keliling kepada warga Jabatan
•     Memproses POC bagi pegawai dan kakitangan Jabatan Penerangan yang telah memohon jawatan kosong melalui e-Recruitment
•     Menguruskan catitan kehadiran menggunakan GEMS
•     Memproses permohonan untuk mendapatkan rumah di bawah kawalan Jabatan Perkhidmatan Awam
•     Memproses permohonan peminjaman Dewan Auditorium dan Dewan Setia Negara (pengecualian daripada pembayaran)
•     Mengemaskini board di Bangunan Asal Jabatan Penerangan
•     Memastikan talian telefon dijawab dan disambungkan kepaa pihak berkenaan (internal dan external)
•     Mendespatch persuratan yang berkenaan

Mazanah.jpg

Dayang Mazanah binti Awang Haji Suhaili

Penyelia Pejabat

mazanah.suhaili@information.gov.bn

HAJAH MARIAM.jpg

Dayang Hajah Mariam binti Haji Abdul Rahman

Kerani

mariam.rahman@information.gov.bn

NOR AJIJAH.jpg

Dayang Nor Ajijah binti Haji Mohammad

Kerani

ajijah.mohammad@information.gov.bn

ZAINUDDIN.jpg

Awang Zainudin bin Haji Muhamad Hussein

Kerani

 

MARIANA.jpg

Dayang Mariana binti Jais

Penyambut Tetamu

mariana.jais@information.gov.bn

SADIAH.jpg

Dayang Saadiah binti Haji Kahar

Penyambut Tetamu

sadiah.kahar@information.gov.bn

SITI MEWARTEE.jpg

Dk. Hajah Siti Mewartee binti Pg. Haji Kahar

Penyambut Tetamu

mewartee.kahar@information.gov.bn

NORHASNAH.jpg

Dayang Norhasnah binti Haji Ahaim

Penyambut Tetamu / Telefon Operator

hasnah.ahaim@information.gov.bn

ASNAH.jpg

Dayang Asnah binti Haji Diwa

Telefon Operator

asnah.diwa@information.gov.bn

SAIPOL BAHRI.jpg

Awang Suhaili @ Saipol Bahri bin Haji Mat Zin

​Pembantu Pejabat

bahri.matzin@information.gov.bn

YAHYA.jpg

Awang Yahya bin Haji Jumat

Pembantu Pejabat

yahya.jumat@information.gov.bn

UNIT KEWANGAN

TUGASAN DAN TANGGUNGJAWAB

  • Menyediakan cadangan Permohonan Anggaran Peruntukan Tahun Kewangan.
  • Memantau peruntukan dan perbelanjaan Jabatan Penerangan bagi semua pembelian dan pesanan.
  • Menyediakan surat lantikan kepada pembekal.
  • Memproses pembayaran melalui sistem TAFIS.
  • Memproses pembayaran elaun cuti tambang, elaun pelajaran, elaun memangku, elaun lebih masa, gaji bulan, gaji hari, elaun perjalanan tetap, elaun rumah ke pejabat dan hitung kilometer.
  • Memproses perkiraan Bonus bagi pegawai dan kakitangan Jabatan Penerangan.
  • Memproses kenaikkan gaji tahunan pegawai dan kakitangan Jabatan Penerangan setelah mendapat kebenaran EB dan Sekatan EB.
  • Memproses permohonan pinjaman pembelian kenderaan.
  • Memproses pembayaran tuntutan bagi penghantar Pelita Brunei, pelawak, peserta Pentarama, peserta yang mengikuti aktiviti dalam ruangan Pelita Brunei seperti Minda Pembaca, Lensa, Selera Kampung Kitani dan lain-lain.
  • Menguruskan tiket penerbangan, wang pendahuluan dan pembayaran elaun bagi pegawai dan kakitangan yang membuat liputan, menghadiri kursus dan taklimat di luar negara.
  • Menguruskan tuntutan yang menggunakan peruntukan Kementerian dan Jabatan lain.
  • Selaku urusetia Mesyuarat Sebutharga.

SITI IMASUHIDAH.jpg

Ketua Unit

Dayang Siti Imasuhidah @ Salina binti Matali

Penolong Pegawai Kewangan Tingkat 1

imasuhidah.matali@information.gov.bn

MASWADI.jpg

Awang Maswadi bin Ahmad

Penyelia Pejabat

 

MARZUKI.jpg

Awang Marzuki bin Mohamed

Penyelenggara Stor Tingkat  II

marzuki.suhaili@information.gov.bn

HJ SALLEH.jpg

Awang Haji Salleh bin Haji Ibrahim

Kerani

salleh.ibrahim@information.gov.bn

NORHAYANI.jpg

Dayang Norhayani binti Haji Abdul Latif

Kerani

norhayani.latif@information.gov.bn

YA'AKOP.jpg

Awang Haji Shamsuddin bin Haji Omar

Kerani

shamsuddin.hjomar@information.gov.bn


SHAMSUDDIN.jpg

Awang Ya'akop bin Haji Mat Yasin

Kerani

yaakop.yasin@information.gov.bn



Zuriana.JPG

Dayang Zuriana@yanti binti Haji Mohammad

Kerani


HAJI MUSA.jpg

Awang Haji Musa bin Haji Mohammad Yassin

Penyelenggara Stor Tingkat III

musa.yassin@information.gov.bn

MOHD HASRIJAM HJ HASSAN.jpg

Awang Mohammad Hasrijam bin Haji Hassan

Penyelenggara Stor Tingkat III

 

ZAINISMANDY.jpg

Ak. Mohammad Noor Zainismandy bin Pg. Haji Ismail

Pembantu Pejabat

zainismandy.ismail@information.gov.bn