Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Skip Navigation LinksUnit Pentadbiran dan Kewangan

BIL

BAHAGIAN/ UNIT/ CAWANGAN / MEJA

UNIT PENTADBIRAN

TUGAS & TANGGUNGJAWAB (TOR)

1

Mengurus dan mentadbir hal ehwal Pegawai dan Kakitangan.

2

Mengurus Fail Peribadi dan Fail Am.

3

Mengemaskini status kekosongan jawatan dan menghadapkan kekosongan jawatan ke Suruhanjaya Perkhidmatan Awam.

4

Memproses pelbagai jenis permohonan cuti, penetapan jawatan, penyambungan perkhidmatan, menghadapkan permohonan bersara wajib/bersara awal, menamatkan perkhidmatan, cuti tidak bergaji dan cuti khas.​

5

Menghadapkan permohonan Rumah Kerajaan, Pinjaman Rumah Persendirian dan memiliki tanah dan sebagainya.

6

Mengemaskini perkiraan cuti pegawai dan kakitangan.

7

Mengemaskini RPG, mengemas data GEMs.

8

Memproses Borang Pengesahan Ketua Jabatan melalui PoC PSC Recruitment.

9

Memproses permohonan peminjaman/Auditorium Jabatan Penerangan.

 

Unit Pentadbiran

PK (Ms) MAZANAH BINTI AWANG HJ SUHAILI.jpg

 

Dayang Mazanah binti Awang Hj Suhaili

Penyelia Pejabat

mazanah.suhaili@information.gov.bn

2383400 ext 502

PK (Mar) HAJAH MARIAM BINTI HJ ABD RAHMAN.jpg

 

Dayang Hajah Mariam binti Hj Abd. Rahman

Kerani

mariam.rahman@information.gov.bn

2383400 ext 504

PK (Sho) HAJI SHAMSUDDIN BIN HAJI OMAR.jpg


Awang Haji Shamsuddin bin Haji Omar

Kerani

shamsuddin.hjomar@information.gov.bn

2383400 ext 504

PK (Mja) MARIANA BINTI JAIS.jpg


Dayang Mariana binti Jais

Penyambut Tetamu

mariana.jais@information.gov.bn

2383400 ext 120

Dayang Sadiah binti Hj Kahar.jpg

 

Dayang Saadiah binti Haji Kahar

Penyambut Tetamu

sadiah.kahar@information.gov.bn

2383400 ext 120

mewartee.jpg

 

Dk. Hajah Siti Mewartee binti Pengiran Hj Kahar

Penyambut Tetamu

mewartee.kahar@information.gov.bn

2383400 ext 504

asnah.jpg

 

Dayang Asnah binti Hj Diwa

Telefon Operator

asnah.diwa@information.gov.bn

2383400 ext 100, 101

norhasnah.jpg

 

Dayang Norhasnah binti Hj Ahaim

Penyambut Tetamu / Telefon Operator

hasnah.ahaim@information.gov.bn

2383400 ext 100, 101

suhaili.jpg


Awang Suhaili @Saipol Bahri bin Hj Mat Zin

​Pembantu Pejabat

bahri.matzin@information.gov.bn

2383400 ext 504

syafiqlamat.jpg

Haji Muhammad Syafiq bin Haji Lamat 

Pembantu Pejabat

Syafiq.lamat@information.gov.bn


Unit Kewangan

BIL

BAHAGIAN/ UNIT/ CAWANGAN / MEJA

UNIT KEWANGAN

TUGAS & TANGGUNGJAWAB (TOR)

1

Menyediakan cadangan Permohonan Anggaran Peruntukan Tahun Kewangan.

2

Memantau peruntukan dan perbelanjaan Jabatan bagi semua pembelian dan pesanan.

3

Menyediakan surat lantikan kepada pembekal.

4

Memproses pembayaran melalui sistem TAFIS.

5

Memproses pembayaran elaun cuti tambang, elaun pelajaran, elaun memangku, elaun lebih masa, gaji bulan, gaji hari, elaun perjalanan tetap, elaun rumah ke pejabat dan hitung kilometer.

6

Memproses perkiraan Bonus bagi Pegawai dan Kakitangan Jabatan.

7

Memproses kenaikkan gaji tahunan Pegawai dan Kakitangan Jabatan setelah mendapat kebenaran EB dan Sekatan EB.

8

Memproses permohonan pinjaman pembelian kenderaan.

9

Memproses pembayaran tuntutan bagi penghantar Pelita Brunei, pelawak, peserta Pentarama, peserta yang mengikuti aktiviti dalam ruangan Pelita Brunei seperti Minda Pembaca, Lensa, Selera Kampung Kitani dan lain-lain.

10

Menguruskan tiket penerbangan, wang pendahuluan dan pembayaran elaun bagi Pegawai/Kakitangan yang membuat liputan atau menghadiri kursus/taklimat di luar negara.

11

Menguruskan tuntutan yang menggunakan peruntukan Kementerian/Jabatan lain.

12

Selaku urusetia Mesyuarat Sebutharga.


Pegawai dan kakitangan


imas.jpg


Dayang Siti Imasuhidah @ Salina binti Matali

Penolong Pegawai Kewangan Tingkat 1

imasuhidah.matali@information.gov.bn

2383400 ext 505

sallehj.jpg

 

Awang Haji Salleh bin Haji Ibrahim

Kerani

salleh.ibrahim@information.gov.bn

2383400 ext 508

yaakop.jpg

 

Awang Ya'akop bin Haji Mat Yasin

Kerani

yaakop.yasin@information.gov.bn

2383400 ext 507

Dayang Hajah Nuramanina binti Haji Hassan

Kerani

nuramanina.hassan@information.gov.bn

2383400 ext 403 / 404

Dayang Norhayani binti Haji Abd Latif

Kerani

norhayani.latif@information.gov.bn


KK (Yhj) YAHYA BIN HAJI JUMAT.jpg
Awg. Yahya bin Haji Jumat

Pembantu Pejabat

yahya_jumat@information.gov.bn