Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Skip Navigation LinksPublic Relations Officers of Ministries and Departments

JABATAN PERDANA MENTERI / PRIME MINISTER'S OFFICE

BilKmt/JbtnNamaJawatanOfficeFaxEmail

 

1.

 

Awang Mohammad

Ede Fadle bin Haji Shamsu

Pegawai Pentadbir Tingkat Khas

2223626

Ext.1222

 

2334100

 

ede.samsu@jpm.gov.bn

 

2.

Dayang Akidahamalina binti Awang Md Ya'akubPegawai Perhubungan Awam

2223626

Ext.1469

 

2334100

 

amalina.yaakub@jpm.gov.bn

3.PeneranganDayang Noriah binti Haji Abd HamidPegawai Penerangan

2383400

Ext 402

2382242noriah.hamid@information.gov.bn

 

4.

Penerangan

Nur Zahirah Haji OsmanPenolong Pegawai Perhubungan Awam Tingkat I

2383400

Ext 402

2382242

 

nurzahirah.osman@information.gov.bn

5.Pasukan Polis Di Raja BruneiDSP Amiruddin bin Haji TunjangPerhubungan Awam Polis  amiruddin.tunjang@police.gov.bn

 

6.

Jabatan Perkhidmatan AwamSiti Reyhanah binti Haji Yakob

 

Pegawai Penyelidik

2382469

ext. 103

 

2382574

 

reyhanah.yakob@psd.gov.bn

 

7.

Jabatan Perkhidmatan AwamNur Bazilah binti Haji IsmailPenolong Pegawai Perhubungan Awam Tingkat 1

2382469

ext. 103

 

2382574

 

nurbazilah.ismail@psd.gov.bn

 

8.

Jabatan Radio Televisyen Brunei

Awang Hiryandy @

Muhammad Mahdi bin Haji Md Yassin

Pegawai Perhubungan Awam

2243111

ext 212

2241882 /

2220674

 

mahdi.yassin@rtb.gov.bn

 

9.

Institut Perkhidmatan AwamAwang Norazlee bin Haji Ramlee

 

Pegawai Latihan Kanan

  

 

norazlee.ramlee@ipa.gov.bn

 

10

Institut Perkhidmatan AwamDayang Hajah Rabi'atul Hibriyah binti Haji KamisPegawai Perhubungan Awam

 

2452553

 

2457734

 

rabiatul.kamis@ipa.gov.bn

11Jabatan Mufti KerajaanDayang Nad'ya Faroah binti Haji SaidPegawai Perhubungan Awam224955/562235120nadya.said@mufti.gov.bn

 

12

Jabatan Mufti KerajaanAwg Rawandi Rafie Hj YahyaPenolong Pegawai Perhubungan Awam Tingkat 1

2224955/5

6

 

22237701

 

rawandi.yahya@mufti.gov.bn

 

13

Jabatan Adat Istiadat Negara

Awangku Md Norhamadi Bin

Pengiran Ahmad

 

Pegawai Adat Istiadat

 

2243971

2242291 /

2227548

noorhamaddi.ahmad@adat- istiadat.gov.bn

 

14

Jabatan Majlis MesyuaratDayang Siti Ajeerah binti Najib @ Juvina Aimi binti NajipPegawai Perhubungan Awam

2380501 /

2381503

ext 5118

 

2385500

 

ajeerah.najib@jmm.gov.bn


 

15

Jabatan Kehakiman NegaraDayang Suzunah @ Suzanah binti Hj SulaimanPegawai Pentadbir Kehakiman

 

2221466

 

2221456

 

suzanah.sulaiman@judicial.gov.bn

 

16

Jabatan Kehakiman

Negara

Dayang Adi Zuhailah binti JumatPenolong Pegawai Latihan

 

2221455

 

2221456

 

zuhailah.jumat@judicial.gov.bn

17AGCDayang Salviana binti RoziniPengamal Perhubungan Awam

2231200

ext 323

2231233salviana.rozini@agc.gov.bn
18MSDRahimah binti Hj Mohd YussofPegawai Perkhidmatan Pengurusan

2382064

Ext 585

2382062rahimah.yussof@msd.gov.bn
19MSDNorizzah binti SaugiPenolong Pentadbir

2382066

ext 612

2382062norizzah.saugi@msd.gov.bn

 

KEMENTERIAN TENAGA / MINISTRY OF ENERGY

BilKmt/JbtnNamaJawatanOfficeFaxEmail

 

20

 Tenaga

Dayang Farahana binti AnchongPegawai Tugas-Tugas Khas Tkt.II

2384488

ext 3098

 

2383004

 

farahana.anchong@me.gov.bn

21TenagaNur Hidayati binti Haji Harith @ HarisPegawai Projek

2384488

ext 3098

2383004hidayati.harith@me.gov.bn

 

KEMENTERIAN KEBUDAYAAN, BELIA DAN SUKAN & JABATAN-JABATAN DI BAWAHNYA / MINISTRY OF CULTURE, YOUTH AND SPORTS

BilKmt/JbtnNamaJawatanOfficeFaxEmail
22KKBSDk Hafizatul bin Pg YunosPegawai Perhubungan Awam2381903 nurul.rahmaaniah@gmail.com

 

23

 

KKBS

 

Dayang Foo Lee Chin

Penolong Pegawai Perhubungan Awam Tkt 1

2381903 /

2381905

 

2381387

 

chinfoo.lee@kkbs.gov.bn

 

24

Jabatan Muzium- muziumNormasitirena binti Haji SuhainiPemangku Pengarah Muzium-muzium

 

231677

 

2384371

 

rena.suhaini@muzium.gov.bn

 

25

Jabatan Muzium- MuziumDayang Mariani binti Haji Abu BakarPegawai Perhubungan Awam

 

2381672

2384371 /

2238358

 

mariani.bakar@muzium.gov.bn

 

26

 

JAPEM


Dayang Norzaridah binti Haji Zainal
Pegawai Pembangunan Masyarakat

2382911 /

2381903 /

2381905 /

 norzaridah.zainal@japem.gov.bn zaridahzainal96@gmail.com


    

2381914

ext 1249

  

 

 

27

 

 

JAPEM

 


Dayang Nurul Azirah bin Matassim

 

Pembantu Pegawai Pembangunan Masyarakat

2382911/

2381903/

2381905/

2381914

ext 1342

 

 

 

azirah.matassim@japem.gov.bn

28Jabatan Belia dan SukanSusieyanti HamdiPegawai Perhubungan Awam  susieyanti.hamdi@belia-sukan.gov.bn

 

KEMENTERIAN PENGANGKUTAN DAN INFO-KOMUNIKASI / MINISTRY OF TRANSPORT AND INFO- COMMUNICATION

BilKmt/JbtnNamaJawatanOfficeFaxEmail
29

 

Unit Perhubungan Korporat

Dayang Marsalinawati binti Haji Omarali

 

Pegawai Pemasaran

 

 

2382886

 

Linawati.omarali @mtic.gov.bn

30Dk Dewi Najayati binti Pg Hj ShahrirPenolong Pegawai Perhubungan Awam Tkt 1

2383838

ext: 1411

 

2382886

 

dewi.shahrir@mincom.gov.bn

 

31

 

Jabatan Pengangkutan Darat

Siti Hazizah binti SalehPegawai Perhubungan Awam Kanan

2383838

ext: 1199

 

2382886

 

hazizah.saleh@mincom.gov.bn

Haji Rosham bin Haji Timbang

 

Penyelia Ujian Memandu

  

 

gsham7767@hotmail.com

 

32

Jabatan

Perkhidmatan Pos

Pengiran Haji Hairul

Azmi bin Pengiran Haji Morni

 

Pegawai Pemasaran

 

2220959

 

 

hairul.morni@post.gov.bn

33

 

Jabatan Penerbangan Awam

 

Rozita binti Haji Kamis

Pegawai Perhubungan Antarabangsa

2330142

Ext 1451

 rozita.hjkamis@civil-aviation.gov.bn

34

 

Jabatan Kajicuaca Brunei DarussalamNadiahtul 'Afifah binti Haji Mohd Yasin

 

Pegawai Kajicuaca

 

2381342

 

2343134

 

afifah.yasin@met.gov.bn

35

 

Pusat Kebangsaan e- Kerajaan

 

Shellen Koh Yi Tian

 

Ketua Perhubungan Korporat

 

2424955

 

2424940

 

shellen.koh@egc.gov.bn


36Pusat Kebangsaan e- Kerajaan

 

Dayang Norhafizah binti Abd Azih

 

Pengendali Sistem

 

2424955

 

2424940

 

norhafizah.azih@egc.gov.bn

37Pusat Kebangsaan e- Kerajaan

 

Dayang Hanani binti Ajak

 

Penjadual

 

2424955

 

2424940

 

hanani.ajak@egc.gov.bn

38

 

 

 

 

Pihak Berkuasa Industri Teknologi Info-Komunikasi (AITI)

 

Hjh Ismawaty binti Hj Ismail

 

Pengurus Kanan

 

2323232

 

2382447

 

ismawati.ismail@aiti.gov.bn

Pg Asrin Arbi bin Pg Dato Paduka Haji SharifuddinPemangku Pengurus, Unit Perhubungan Korporat

 

2323232

 

2382447

 

asrin.sharifuddin@aiti.gov.bn

 

KEMENTERIAN PERTAHANAN / MINISTRY OF DEFENCE

BilKmt/JbtnNamaJawatanOfficeFaxEmail

 

39

 

MINDEF

Lt.Col (U) Don Giovanni Abdul Rahman

 

Jurucakap/Ketua Unit Perhubungan Awam

  

 

giovanni.rahman@mindef.gov.bn

40MINDEFDayang Nor Irrafidah binti Haji IsmailPegawai Tugas-tugas Khas Tingkat 1  Irrafidah.ismail@mindef.gov.bn

 

41

 

MINDEF

Dayang Siti Zahira

binti Haji Awang Abu Bakar

Pmk Pegawai

Perhubungan Awam Kanan

 

2386372

 

2381934

 

zahira.bakar@mindef.gov.bn

 

KEMENTERIAN PEMBANGUNAN & JABATAN-JABATAN DI BAWAHNYA / MINISTRY OF DEVELOPMENT

BilKmt/JbtnNamaJawatanOfficeFaxEmail

 

42

Kmt. PembangunanAwang Muhammad Yusuf bin Abdul RahimPegawai Perhubungan Awam Kanan2383222ext 613 

 

yusuf.rahim@mod.gov.bn

 

43

Kmt. PembangunanAwang Muhamad Hairi bin Abd HalimPenolong Pegawai Perhubungan Awam Tkt 1

2383222

ext 622

 

2380298

 

hairi.halim@mod.gov.bn


 

44

Jabatan Kemajuan PerumahanPengiran Norhamdiyah binti Pg AhmadPenolong Pegawai Perhubungan Awam Tkt 1

2382145

ext 7014

 

2382735

 

norhamdiyah.ahmad@hdd.gov.bn

 

45

 

Jabatan Kerja Raya

Dayang Farah Fadilah binti Haji Abdul Shamad

 

Pegawai Perhubungan Awam

 

2383911

ext 299

 

2383129

 

Farah.shamad@pwd.gov.bn

 

 

46

 

Jabatan Kerja Raya

 

Awang Ahmad Faisal bin Awang Jumat

Penolong Pegawai Perhubungan Awam Tingkat 1/Pemangku Pegawai Perhubungan

Awam

 

2383911

ext 299

 

 

2383129

 

 

faisal.jumat@pwd.gov.bn

 

47

 

Jabatan Ukur

Willyza Bibiana binti Ibrahim

 

Juruukur

2382171

ext 5404

 

2382900

 

willyza.ibrahim@survey.gov.bn

 

48

 

Jabatan Tanah

Dayang Nur Zulfah 'Atiqah binti Haji NorazimanPenolong Pegawai Tanah

 

2381181

 

2380365

 

Nurzulfah.noraziman@land.gov.bn

 

49

Jabatan Perancang Bandar dan DesaHaji Norairwan bin Haji Abd HamidPegawai Perancang Bandar dan Desa

2382594

ext 6115

 

2383313

 

norairwan.hamid@tcp.gov.bn

 

50

Jabatan Alam Sekitar, Taman dan Rekreasi

 

Rodziah binti Haji Adnan

 

Pegawai Alam Sekitar

 

2241262

 

2241290

 

rodziah.adnan@env.gov.bn

 

KEMENTERIAN PENDIDIKAN & JABATAN-JABATAN DI BAWAHNYA / MINISTRY OF EDUCATION

BilKmt/JbtnNamaJawatanOfficeFaxEmail

 

51

 

MOE

Pengiran Mohd Hazrinuddin Shah bin Pengiran Haji ZohainiPegawai Perhubungan Awam Kanan

 

2381 301

2381 703/

2381607

 

hazrinuddin.zohaini@moe.gov.bn

 

52

 

MOE

Dayang Siti Nurzaimah Zaitunah binti Haji ZaimPegawai Perhubungan Awam

 

2381 301

2382 703/

2381607

 

nurzaimah.zaim@moe.gov.bn

 

53

 

MOE

Dayangku Siti Ummikalthum binti Pengiran Haji MuhammadPenolong Pegawai Perhubungan Awam Tkt. 1

 

2381 301

 

2381607

 

ummikalthum.muhammad@moe.gov.b n

54MOEAwang Julaihi bin YaakubGuru2381 3012380 703julaihi.yaakub@moe.gov.bn


 

55

 

MOE

Ayu Norfadzillah binti Haji Kasim, Pegawai Pelajaran

 

Pegawai Pelajaran

  

 

ayu.kasim@moe.gov.bn

 

56

 

Insitut Pendidikan Teknikal Brunei

 

Hajah Farhanah binti OKSW Haji Abdullah

Pegawai Pelajaran / Ketua Bahagian Perhubungan Awam & Pemasaran

 

2457 102

 

2422 303

 

farhanah.abdullah@moe.gov.bn / farah_1511@yahoo.com

 

57

Jabatan Sekolah- sekolahAwang Haji Irwan Bin MamudinPenyelia Sekolah - Sekolah Daerah 

 

2230600

 

irwan.mamudin@moe.gov.bn

 

58

Jabatan Sekolah- sekolahAwang Mohammad Suferi Bin Haji Md DaudPenyelia Sekolah Sekolah Daerah 

 

2230600

 

sufri_daud@yahoo.com

59UBDKenny Liew Yeh PingPenolong Pendaftar  kenny.liew@ubd.edu.bn
60UBDHajah Nuairah 'Afiifah binti Haji Abdul WahabPegawai Perhubungan Awam  afiifah.wahab@ubd.edu.bn

 

61

 

UNISSA

Haji Mohammad Yunus Haji MetusinKetua bahagian/ Unit Hubungan Hal Ehwal Antarabangsa

2462000

ext 400

 

2462366

 

yunus@unissa.edu.bn

62UNISSAHaji Sammali bin Haji AdamKetua bahagian/ unit Perhubungan Awam

2462000

ext 368

2462233somal_70@yahoo.com.sg

 

63

 

UTB

Dayang Siti Asmahlati Bolkini binti A. Hj AhmadTimbalan Pengarah Pejabat Perhubungan Awam dan Antarabangsa

2461020

ext 5311

 

2461035

 

asmah.ahmad@itb.edu.bn

 

KEMENTERIAN KEWANGAN & EKONOMI / MINISTRY OF FINANCE AND ECONOMY

BilKmt/JbtnNamaJawatanOfficeFaxEmail
64MOFDayang Rozaidah binti Haji Abd RahmanPegawai Perhubungan Awam23843132383943rozaidah.rahman@mof.gov.bn

 

65

 

TAP

Dayang Hasyimah

Zawanah binti Haji Hashim

Pengurus Unit Komunikasi

2382929

ext 153

 

2242100

 

hasyimah.hashim@tap.com.bn

 

KEMENTERIAN HAL EHWAL LUAR NEGERI / MINISTRY OF FOREIGN AFFAIRS

BilKmtNamaJawatanOfficeFaxEmail

 

66

 

MFA

Ak Md Syafi' Alwaly Pg

Abu Bakar

 

Setiausaha Kedua, DPP

  

 

Syafi.bakar@mfa.gov.bn


KEMENTERIAN KESIHATAN & JABATAN-JABATAN DI BAWAHNYA / MINISTRY OF HEALTH

BilKmt/JbtnNamaJawatanOfficeFaxEmail

 

 

67

Bahagian Perhubungan Korporat, Jabatan Dasar dan

Perancangan, MOH

 

 

Athirah Fakhriah binti Haji Yussof

 

 

Pegawai Perhubungan Awam Kanan

2380447(dir

ect line)

 

2381640ext 7877

 

 

2383016

 

 

athirah.yussof@moh.gov.bn

 

 

68

Bahagian Perhubungan Korporat, Jabatan Dasar dan

Perancangan, MOH

 

 

Dayang Noradina binti Haji Muhammad

 

Penolong Pegawai Perhubungan Awam Tingkat 1

 

 

2381640

ext 7914

 

 

2383016

 

 

noradina.muhammad@moh.gov.bn

 

 

69

Bahagian Perhubungan Korporat, Jabatan Dasar dan Perancangan,

MOH

 

Dayang Hajah Nuurul Hidayah binti Haji Mohd Yussof

 

Penolong Pegawai Perhubungan Awam Tingkat 1

 

 

2381640

ext 7913

 

 

2383016

 

 

nuurul.yussof@moh.gov.bn

 

 

70

Bahagian Perhubungan Korporat, Jabatan Dasar dan Perancangan,

MOH

 

 

Hajah Siti Norahmat binti Haji Nasip

 

Penolong Pegawai Perhubungan Awam Tingkat 1

 

 

2381640

ext 7913

 

 

2383016

 

 

norahmat.nasip@moh.gov.bn

 

71

Jabatan Pentadbiran, RIPAS HospitalAwang Mohd Fadzil bin AbdullahPenolong Pegawai Perhubungan Awam Tingkat 1

242424 ext

7461

 

2242690

 

fadzil.abdullah@moh.gov.bn

 

KEMENTERIAN HAL EHWAL DALAM NEGERI / MINISTRY OF HOME AFFAIRS

BilKmt/JbtnNamaJawatanOfficeFaxEmail
72KHEDNKartini binti Haji YakubPegawai Perhubungan Awam  kartini.yakub@moha.gov.bn
73Jabatan Daerah BelaitHj Rumaizi bin Hj Juna

Penolong Pegawai Kerja

Tkt II

  rumaizi.juna@belait.gov.bn
74Jabatan Daerah Tutong     
75Jabatan Daerah Temburong

Rosmaria binti Haji

Ibrahim

Penolong Pegawai Kerja

Tingkat I

  rosmaria.ibrahim@temburong.gov.bn


 

76

Jabatan Bandaran Bandar Seri Begawan

 

Aziz bin Tuah

Penolong Pegawai Bandaran Tkt II  

 

aziz.tuah@bandaran-bsb.gov.bn

 

77

Jabatan Bandaran Kuala

Belait dan Seria

Hjh Noor Dina binti Hj Abd Rahman

 

Penolong Pentadbir

  

 

dina.rahman@bandaran-kb.gov.bn

78Jabatan Bandaran TutongHj Bahrin Hj KamisPenolong Pentadbir  bahrin.kamis@bandaran-tutong.gov.bn

 

79

Jabatan Imigresen dan Pendaftaran

Kebangsaan

 

Norismahfadzalina binti Haji Ismail

 

Ketua Pegawai Imigresen Kanan

  

 

ismafadzalina_ismail@immigration.gov.bn

80Jabatan BuruhSiti Samiah Haji Ismail

Penolong Pegawai Kerja

Tingkat 1

  samiah.ismail@buruh.gov.bn
81Jabatan Penjara

Ilham bin Haji

Mohamed

Penolong Penguasa

Penjara

  ilham.mohamed@prisons.gov.bn
82

 

Jabatan Bomba dan Penyelamat

Noorzali bin ApongPegawai Perhubungan Awam  noorzali.apong@bomba.gov.bn

 

83

Pusat Pengurusan Bencana Kebangsaan

 

Akmal Aji

Pegawai Pengurusan Bencana  

 

akmal.aji@ndmc.gov.bn

 

KEMENTERIAN HAL EHWAL UGAMA / MINISTRY OF RELIGIOUS AFFAIRS

BilJabatanNamaJawatanOfficeFaxEmail
84KHEUHaji Mohd Zain bin Haji JumatPegawai Pelajaran

2382311

ext 135

 zain,jumat@mora.gov.bn
85KHEUHaji Razali bin Haji MahalPegawai Pelajaran

2382311

ext 135

  
86KHEUDayang Nurulhuda binti AdininPegawai Perhubungan Awam

2382311

ext 135

2382349nurulhuda.adinin@mora.gov.bn

 

87

 

KHEU

Dayangku Norashidah binti Pengiran Haji KassimPenolong Pegawai Perhubungan Awam Tkt 1

2382311

ext 130

 

2382344

 

nor.kassim@mora.gov.bn

 

88

 

KHEU

Dk Ummi Yatul Razkah binti Pg Haji Abd RazakPenolong Pegawai Ugama

2382311

ext 135

 

2382344

 

ummi.razak@mora.gov.bn


 

89

Unit Perundangan IslamDyg Sofina binti Haji Osman

 

Pegawai Ugama

2382525

ext 150

 

 

sofina.osman@mora.gov.bn

 

90

Jabatan Majlis Ugama Islam BruneiAwang Haji Romzi Bin Haji GhaniPegawai Pembangunan Masyarakat

2382525

ext 352

 

2381076

 

romzi_ghani@mora.gov.bn

 

91

Jabatan Hal Ehwal MasjidAwang Haji Norazalany bin Haji Mohd YassinPegawai Hal Ehwal Masjid   

 

KEMENTERIAN SUMBER-SUMBER UTAMA DAN PELANCONGAN & JABATAN-JABATAN DI BAWAHNYA / MINISTRY OF PRIMARY RESOURCES AND TOURISM

BilKmt/JbtnNamaJawatanOfficeFaxEmail

 

92

 

KSSUP

Dy Faten Salwati binti Mahmud ShahraniPmk. Ketua Unit Pentadbiran

 

2382822

 

faten.shahrani@mprt.gov.bn

 

pr@mprt.gov.bn

 

93

 

KSSUP

Awang Sumardi bin MarsalPmk. Pegawai Perhubungan Awam  

sumardi.marsal@mprt.gov.bn

 

pr@mprt.gov.bn

 

94

 

Jabatan Pertanian

Awang Haji Noor Azri bin Haji Mohamad NoorAhli Kaji Penyakit Tumbuhan Kanan  

azri.noor@agriculture.gov.bn

upa.jpt@agriculture.gov.bn

 

95

 

Jabatan Pertanian

Dayang Hjh Rosnani Hj Saili

 

Pembantu Pertanian

  rosnani.saili@agriculture.gov.bn upa.jpt@agriculture.gov.bn

 

96

Jabatan PerhutananDayang Roslinah binti Hj Mohsin

 

Pegawai Perhutanan

2381687

Ext 2109

 

2381012

 

roslinah.mohsin@forestry.gov.bn

 

97

 

Jabatan Perhutanan

Dayang Hajah Noor Suaidah binti Awang Silan

 

Penyelia Pejabat

2381687

ext 2229

 

2381012

 

suaidah.silan@forestry.gov.bn

98Jabatan Perikanan

Dayang Rinahwati binti

Haji Masri

Penolong Pegawai

Perikanan

  rinahwati.masri@fisheries.gov.bn
99Jabatan Perikanan

Dayang Hjh Lelawati

binti Haji Saman

Pengawas Kecil2771063 lelawati.saman@fisheries.gov.bn


 

100

Jabatan Kemajuan Pelancongan

 

Dayang Rita Andry

Pegawai Tugas-Tugas Khas Tkt II  

 

rita.andry@mprt.gov.bn

 

101

Jabatan Kemajuan

Pelancongan

Awang Aminuryadi IbrahimPenolong Pegawai Pelancongan  

 

amin@bruneitourism.travel