Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Skip Navigation LinksUnit IT dan Media Baharu

BIL

BAHAGIAN/ UNIT/ CAWANGAN / MEJA

UNIT IT & MEDIA BAHARU

TUGAS & TANGGUNGJAWAB (TOR)

1

Memuatnaik berita-berita ke dalam Laman Sesawang Pelita Online setiap hari.

2

Memuatnaik berita-berita ke dalam​ laman media sosial Facebook, Instagram dan Twitter.

3

Menyediakan peralatan komputer seperti desktop, laptop dan peralatan lain bagi kegunaan Pegawai dan Kakitangan Jabatan.

4

Bertanggungjawab dalam troubleshooting kerosakkan pada peralatan-peralatan komputer.

5

Menyediakan e-mel kepada pegawai dan kakitangan yang baru melapor.

6

Bertanggungjawab dalam memastikan kelancaran mobile app jabatan InfoDeptBN

7

Mengemaskini laman sesawang Jabatan.

8

Membuat video bagi acara-acara kebesaran negara dan Jabatan.

9

Memberigakan acara-acara dalaman Jabatan melalui laman media sosial Jabatan.


Pegawai dan Kakitangan

 

hisyamidris.jpg 

 

Ketua Unit

Awang Mohammad Hisyam bin Idris

Pegawai Penerangan

hisyam.idris@information.gov.bn

 

Qamarul.jpg


Md. Qamarularifin bin Kadir
Jurutera Sistem
qamarul.kadir@egc.gov.bn

sp.jpg


Dayang Sabriah binti Awang Puasa

Penjadual

sabriah.puasa@egc.gov.bn

 

Awang Isa bin Haji Abdul Rahman
Pegawai Luar Penerangan
isa.abdulrahman@information.gov.bn
wirman.jpg

 

​Mohd. Wirman bin Haji Matussin
System Operator
Wirman.matussin@egc.gov.bn

Nell2.jpg

 

Dayang Nornasyirah binti Nordin

Juruteknik Foto Tingkat I

Nornasyirah.nordin@information.gov.bn

hafiz.jpg 

Awang Muhd Hafizhuddin bin Tasad

Juruteknik Foto Tingkat II

Hafizhuddin.tasad@information.gov.bn


 

​Quick Links (EGNC Policy)

ICT Policy - Government Computer Usage Policy.pdf

ICT Policy - Government E-Mail Usage Policy.pdf

ICT Policy - Government Social Media Guidelines.pdf

ICT Policy - Government Web Interface Standard Guidelines.pdf

ICT Policy - Internet Access and Usage Policy.pdf

ICT Policy - IT Equipment Refresh Policy.pdf

Data Protection Policy V.2.2.pdf